„Dal jsem si do třídy židli, aby se každý, kdo přijde do mé třídy s očekáváním, cítil jako vítán,“ vysvětlil učitel. „Ne všichni můžeme být prezidentem nebo senátorem, ale pokud se všichni budeme chovat k ostatním s náležitou péčí, už to bude lepší svět,“ dodal.

Židle je jen symbol, ale je to velmi silný symbol a Gill ví, že jeho studenti pochopili jeho význam, protože když do jejich třídy přijde návštěva, vždy mu vysvětlí: „Víš, proč je tady tahle židle? Připomíná nám to, že jsme schopni práva, ale je také dobré, aby se lidé cítili vítáni.

Glenfield Middle School, kde Gill učí od začátku své kariéry, se stala vzorem pro odstranění rasové segregace a poskytuje dětem skvělé umělecké vzdělání. Učitel chce sice po příštím školním roce odejít do důchodu, ale přesto se chce o tuto důležitou zprávu podělit s lidmi.

Učitel nechává židli uprostřed třídy prázdnou po dobu 50 let, aby mohl studenty naučit důležitou lekci

Plánuje napsat knihu s názvem „No More Chairs“, kterou by nabídla na památku Archieho – přítele z dětství, který loni zemřel. Gill našla Archieho rodinu na sociálních sítích a chce se spojit se svou dcerou.

„Vychovávat dítě je jako mít semeno. Když je učíte 3 roky, vidíte, jak rostou. Snažíte se dostat z plevele dost, abyste ho udrželi naživu a neuschli uprostřed životních výzev,“ řekl Gill o své práci učitele. Zároveň však dodal, že je také silně ovlivněn dětmi.

„Už 52 let se zabývám tím, co miluji. Být neustále obklopený malými dětmi, nabitý energií, pomáhal mi udržet si mladistvost a naučil mě být vždy lepším člověkem. V životě jsem nemusel pracovat jediný den,“ řekl.

Zdroj:onedio

1
2