V dopise bylo uvedeno následující:

„Vážený personál útulku,

Určitě se s vámi musím podělit o dojemný příběh o tom, jak úžasný je náš Pinat! Stala se velmi důležitým členem naší rodiny a máme ji moc rádi. Jak si vzpomínáte, její minulý život byl hrozný a jsme rádi, že nyní žije s námi v lásce a péči, kterou si zaslouží. 

Z minulého života jí však ještě něco zbylo – to je její „šestý smysl“.                       

Pinát zachránil život dnes tříleté holčičce. Kolem 11. hodiny se Pinat začal chovat divně.  

Pobíhala po domě, štěkala a kňučela. Pak běžela k mému manželovi, který opravoval auto v garáži. Celým svým zjevem dávala najevo, že chce jít ven. 

Můj manžel mi řekl, že ji slyšel běhat po druhém patře, ale nechápal proč. Vypustil ji na ulici a ona se okamžitě vrhla na pole, které se nacházelo za naším domem.

„Můj manžel se za ní rozběhl a ke svému překvapení našel 3letou holčičku, která byla úplně nahá a schoulená, aby se zahřála. Vzal ji do náruče, přehodil přes ni bundu a odnesl ji do domu Poté vytočil číslo 911 a oznámil, co se stalo. Když se policisté a záchranáři, kteří přijeli na zavolání, snažili od dívky získat nějaké informace, řekla pouze jediné slovo: „pes“.

Díky Pinatovi se holčička zachránila. Pro nás je Pinat jen zázrakem a teď je zázrakem pro ostatní lidi.

Slovy nelze vyjádřit, jak jsme vděční za to, že máme arašídy v našich životech. Je nedílnou součástí naší rodiny a jen díky tak úžasným organizacím, jako je ta vaše, je nyní živá a šťastná.   

Bez tebe by dnes nebyl Piñat a možná ani tato malá holčička, kterou zachránila.“

Policii se brzy podařilo holčičku identifikovat. Když policisté dorazili k ní domů, byli zděšeni děsivými podmínkami, ve kterých žila.

Holčička a její sestra byly svěřeny do péče služeb ochrany dětí.

1
2