Pitva Aitora , osmiletého chlapce, který zemřel v Petreru, uvádí jako příčinu smrti akutní zánět pobřišnice . Chlapcova babička  odsoudila, že jeho smrt je důsledkem lékařské nedbalosti, protože lékaři nevěděli, jak problém diagnostikovat během pěti případů, kdy šli na pohotovost. 

Žena nechápala „proč poté, co tolikrát šli s dítětem na pohotovost, nedělali žádné krevní testy ani ultrazvuk “, a prozradila, že v centru nebyl žádný typ nasycení: „ V pediatrii jsme byli jen mým synem a nevím, kolik života mi zbývá, ale přísahám při vzpomínce na svého syna, že ho věnuji lidem, kteří s ním zacházeli, aby zaplatil. “ Marta ujišťuje, že nechce peníze … Chci jen slyšet od příslušných úřadů „udělali jsme chybu“.

„Pro ni je vše pokryto koronavirem, který umožňuje lidem zemřít.  Řekli, že to nic není, a dali jí lék na zvracení, přestože zuřila bolestí“. Konečná pitevní zpráva určí, zda lékaři mohli udělat více, aby zabránili smrti malého Aitora.

Peritonitida je onemocnění, které vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc v boji proti infekci. Pokud není správně léčen nebo pacientovi nepodána antibiotika, může podle odborníků vést k úmrtí. Úředníci z valencijského ministerstva zdravotnictví ujistili, že budou maximálně spolupracovat při vyšetřování této tragédie, aby objasnili, co se stalo. 

Zdroj:lainformacion.com