Péče o obuv

Kožené boty můžete rozzářit nejen pomocí běžných výrobků určených k péči o obuv, ale také pomocí balzámu na rty. Kůže díky němu zůstane pružná a zachovalá. Pochopitelně takto použitý balzám z hygienických důvodů již není vhodné používat na rty, ale výhradně jen na obuv.

Pevné uzly

Některé tkaničky do bot mají takříkajíc vlastní život a jakkoli se je snažíte pevně uvázat, i tak se vám to nepodaří a časem se rozváže. Nevěřili byste, jak vám s tím může pomoci balzám na rty. Stačí uzel natřít balzámem, který ho neuvěřitelně zpevní.

Neposedné vlasy

Zejména v zimě se umí vlasy vzepřít a odstávají tak, jak chtějí ony a ne jak jsme si umínili my, když jsme plánovali náš účes. Pokud vám někde pramínek vlasů nepřirozeně odstává, můžete ho „zkrotit“ právě pomocí balzámu na rty. Nicméně opatrně, když to přeženete, vlasy budou vypadat mastné. Stejným způsobem je možné upravovat obočí.

Suché a roztřepené konečky

Suché konečky je třeba okamžitě ošetřit, jinak hrozí jejich rozštěpení, proti čemuž pomohou už jen nůžky. Natřete si dlaně balzámem na rty a namasírujte si jimi konečky vlasů. Ale pozor, i zde platí, že méně je více. Když to přeženete, vlasy budou viditelně mastné.

Zaseknutý zip

V případě, že se vám zasekne zip, natřete následující tři zuby balzámem na rty, což by mělo pomoci k uvolnění zipu.

Propíchnuté uši

Každá žena, která delší dobu nenosila náušnice, to zná. Díry v uších mají tendenci srůstat a následné pokusy o nasazení náušnic mohou být mimořádně bolestivé. Balzám na rty v tomto případě pomůže jako lubrikant.

Skvrny po řasence

Při nanášení řasenky se někdy mohou na víčkách ocitnout malé černé kuličky. Stačí vatový tampon natřít balzámem na rty a tímto tamponem potom očistit víčka.

Základ pro oční stíny

Balzám na rty může fungovat i jako vynikající základ pro oční stíny. Na víčka stačí nanést trochu balzámu a až následně nanášet oční stíny. Ty pak budou výraznější a budou vypadat lépe.