Jak vidíte, mnoho z těchto faktorů je vnitřního charakteru a může to znamenat pouze to, že podkožní pupínky jsou známkou nějaké nerovnováhy nebo změny v těle. To vše způsobuje zvýšenou produkci mazu pod kůží a následně tvorbu hnisu. Takto vzniklý zánět tlačí na okolní nervová zakončení pod kůží a tím vzniká bolest a otok se zarudnutím nebo bez.

Jak se jich zbavit?

Pokud se vám tvoří podkožní pupínky, první věc, kterou můžete udělat, je aplikovat zábal z kostek ledu. Led zabalte do sáčku a poté do hadříku a pupínek lehce přitlačte asi na 10 minut.

Po ošetření ledem naneste na pokožku antiseptikum, v lékárně vám doporučí ty na bázi aloe vera. Místo antiseptik můžete na pupínek dát trochu medu, který má léčivé vlastnosti, když proniká hluboko do pokožky.

Známým přírodním prostředkem je jablečný ocet, který můžete zředit vodou. Do tohoto roztoku ponořte kousek vaty a několikrát denně jím očistěte pokožku kolem pupínku.

Přirozené odstranění pupínků

Jak je přirozeně odstranit? Vyzkoušejte následující domácí kúru – každé ráno a večer se umyjte citronovou šťávou rozpuštěnou ve vlažné vodě. Citron pomáhá vytlačovat z pórů toxiny a škodlivé látky nahromaděné pod kůží, které jsou častou příčinou podkožních pupínků.

Aspirin, který jistě máte doma, může hodně pomoci. Vezměte 2-3 tablety aspirinu, nakrájejte je a přidejte trochu vody a lžičku medu. Touto směsí potřete problematickou pokožku a nechte chvíli odstát. Působí také jako exfoliátor. Nakonec obličej opláchněte a naneste hydratační krém.

Pomeranče a citrony – pomerančovou kůru nastrouháme a smícháme s trochou vody. Naneste na obličej jako masku a nechte působit asi 10 minut. Pokožku můžete potřít i plátky citronu, případně smíchat citronovou šťávu s trochou růžové vody a dělat obklady na problematické partie pokožky.

Okurka – jednu okurku dobře rozmixujte v mixéru. Vznikne vám kaše, kterou je potřeba nanést na pleť a nechat asi půl hodiny působit. Opláchněte vlažnou vodou.

Rajče – Z jednoho rajčete vymačkáme šťávu, namažeme slupku a necháme 15 minut působit. Opláchněte pokožku vlažnou vodou.

Med a skořice – Tato kombinace je velmi účinná v boji proti pupínkům. Smíchejte tři polévkové lžíce medu se lžičkou skořice. Naneste tento domácí přípravek na každý pupínek jednotlivě a prospíte ho. Tento postup opakujte každý večer před spaním a výsledky očekávejte po týdnu nebo dvou.

Aloe Vera – Šťávu z Aloe Vera lze zakoupit v lékárnách a lze ji aplikovat na pokožku dvakrát denně. Pomůže také odstranit jizvy po předchozích podkožních pupíncích. Aloe Vera má charakteristickou vůni, proto je dobré kúry provádět například na dovolené

Zdroj:lifter