Zdraví srdce:

Vaše srdce se nachází na levé straně těla. Takže to dává smysl, když odborníci jako Dr. Douillard říkají, že byste neměli spát na pravé straně, ale místo toho na levé straně.

Když budete spát na levé straně, krev bude proudit do Vašeho srdce mnohem hladčeji. Poslední věc, kterou chcete udělat, je stresovat vaše srdce, takže spěte na levé straně a dejte vašemu srdci i zbytku vašeho těla zasloužilý odpočinek.

Těhotné ženy:

Těhotné ženy musí, co nejvíce času, spát na své levé straně, říká WebMD. Pomáhá to snižovat tlak na zádech a také to pomáhá při průtoku krve do dělohy a plodu.

Mnoha těhotným ženám se během těhotenství rozvíjí problémy s jejich páteří, a tím, že budou spát na levé straně, zmírní tlak na jejich páteři.

Spaní na levé straně rovněž pomáhá s tokem živin do placenty, která udržuje dítě zdravé. Nejlepší pozice spánku pro těhotné ženy je na levé straně, s ohnutými koleny a polštáře mezi nimi.

Chrápání:

Jste vzhůru v nočních hodinách, když už všichni dávno spí, protože váš partner chrápe? Pokud tomu tak je, není nic jednoduššího než říct svému partnerovi, aby spal na levé straně těla.

Specialista na spánek W. Christopher Winter řekl pro CNN, že tím, že spí na levé straně, ve skutečnosti udržujete jazyk a krk v neutrální poloze.

To pomůže udržet vaše dýchací cesty průchodné, a vy můžete správně dýchat. Je také známo, že spaní na zádech zhoršuje chrápání, protože tlačí vaše svaly na zadní část krku.